Меморіал жертв Голодомору презентував фільм у Сєверодонецьку

30 Жовтня 2017

27 жовтня 2017 науковий співробітник Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Михайло Костів провів останню із запланованих на Сході України презентацію навчального фільму «Територія Голодомору: пам’ять невмируща». Захід відбувся на базі ЗОШ №20 в місті Сєверодонецьк, яке після окупації Луганська російськими терористами в 2014 році є адміністративним центром Луганської області.

Навчальний фільм, створений Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» в співпраці з Канадським Музеєм Прав Людини та орієнтований на шкільну аудиторію, побачили близько 100 викладачів та музейників Луганщини.

Фільм викликав жваву дискусію серед гостей. Педагоги обговорили питання висвітлення теми Голодомору для різних вікових категорій дітей. Також на презентації було звернено увагу на важливості долучення матеріалів стосовно історії геноциду українців 1932-1933 років в даній місцевості. На думку вчителів, це поліпшить сприйняття та розуміння учнями теми Голодомору. Після показу та обговорення всі гості отримали примірник фільму в подарунок, який рекомендовано до використання в учбових закладах під час вивчення історії Голодомору.

Під час презентації неодноразово звучали скарги від вчителів про відсутність в їхній роботі нових методичних, довідкових матеріалів стосовно історії, культури України. Меморіал жертв Голодомору отримав найкращу нагороду за свою роботу – вдячність педагогів за можливість урізноманітнити уроки історії та говорити з дітьми про важливі питання «запобігання злочину геноциду», «силу свободи слова», «відповідальність за байдужість», «роль преси у висвітленні злочинів» за допомогою навчального фільму «Територія Голодомору: пам’ять невмируща».

Про наступні можливі презентації навчального фільму Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» повідомить найближчим часом.

Для отримання навчальними закладами України диску з фільмом просимо звертатися до Меморіалу жертв Голодомору за контактами: [email protected] , 044 254-45-12