Міністерство культури України продовжило роботу над проектом “Гіркий полин. Чорна тінь 1932-1933”

26 Березня 2019

До 85-тих роковин Голодомору Міністерство культури України спільно з Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» представили проект “Гіркий полин. Чорна тінь 1932-1933”. Це цикл унікальних історій людей, які були свідками страшного злочину проти українського народу – Голодомору 1932-33 рр., пережили це пекло та бачили смерть. Проникливі розповіді свідків вражають болем, в їх очах навічно закарбувався сум, а їхні долі – це урок, який мають засвоїти сучасні покоління, аби ніколи не допустити повторення того страшного злочину проти людства – Голодомору-геноциду.

У 2018 році співробітники Міністерства записали свідчення близько 20 свідків Голодомору, які зараз проживають у Київській та Черкаській областях.

У 2019 році учасники експедиції для запису свідків вирушили на Вінничину. У місті Бар було записано інтерв’ю з Ковалишиним Іваном Андрійовичем (1926 р. н.) та Турчиняком Михайлом Степановичем (1927 р. н).

Кожне відео із серії “Гіркий полин. Чорна тінь 1932-1933” присвячується постаті одного із свідків Голодомору-геноциду.

Фото: Юлія Даценко.