Музею Голодомору передали журнали 1933 року

17 Січня 2023

Колекціонер і краєзнавець із Дніпра Дмитро Піркл передав у фонди музею 4 номери журналу «Колгоспний активіст», виданих у 1933 році. Це типовий приклад пропагандистського журналу-методички для низових активістів, які мали розповідати про успіхи комуністичного будівництва, коли Україна була охоплена масовою смертністю від голоду та репресіями.

Журнал створює пропагандистську ідилію щасливих робочих буднів колгоспників, описує велич СРСР з новозбудованими заводами та успіхами індустріалізації. На сторінках номерів журналу голови колгоспів та інші місцеві активісти постають відповідальними керівниками, які готові в будь-якій ситуації допомогти підлеглим.

Замовчування Голодомору в такій пропагандистській літературі абсолютно ясно прослідковується, коли порівняти її з архівними матеріалами. Завдяки матеріалам з таких методичок ми розуміємо безапеляційний рівень брехні та маніпуляцій, якими не гребувала пропагандистська машина СРСР.