Музей Голодомору презентував перший мобільний додаток про Київ 1930-х

22 Жовтня 2020

Історія та екскурсії в телефоні: 22 жовтня у Музеї Голодомору презентували мобільний додаток Track Holodomor History, що розповідає про Київ під час Голодомору. 

Додаток уже доступний в App Store та Google Play англійською й українською мовами.

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Кураторка проєкту Ірина Курганська розповіла про унікальність додатку Track Holodomor History: «Він є освітнім, але не нудним — тут зібрано факти, документи, спогади людей й історії цілих родин, архівні фотографії та відеохроніки, частину з них озвучено й переведено в комікси. Історія не залишається текстом на сторінках підручника, а оживає в руках. Уся інформація, що є в додатку, недоступна пересічній людині в іншій формі — вона або лежить в архівах, або розкидана по різноманітних джерелах інформації, які ще потрібно перевіряти. Історія значно ближча — у будинках, де ми живемо, у вулицях, по яких ходимо, а тепер просто у нашій кишені — у смартфоні».

Завдяки додатку можна:

    • проглянути локації Києва: будинки, вулиці, парки, споруди — та прочитати їхню історію під час 1930-х років;
    • переглянути архівні фото, відео, документи про історію Голодомору;
    • ознайомитися зі спогадами про життя в Києві в 1932–1933 роках;
    • прокласти власний маршрут по локаціях та пройти ним або скористатися уже створеними маршрутами;
    • відкрити для себе «додатковий контент», який стає доступним тільки в межах 400 метрів від локації.

Заступниця генерального директора Музею Голодомору Юлія Коцур зауважила: «Історія повинна бути доступною, цікавою та інтерактивною. В Музеї Голодомору ми комунікуємо з різними аудиторіями: для дітей та підлітків у нас розроблені освітні заняття та майстер-класи. Для тих, хто хоче дізнатися більше про історію геноциду українців та почути свідчення тих, хто вижили, музей разом з Ukrainer запустив серію відео у проєкті «Голодомор: мозаїка історії». Для тих, хто дізнається інформацію через інтернет, – адаптували сайт до міжнародних стандартів. Нині ми запускаємо перший мобільний додаток про історію Києва під час Голодомору: це унікальна можливість взаємодіяти з містом, дізнатися про історію людей та будівель, заново відкрити для себе місто, де ми живемо».

Провідна фахівчиня з управління проєктами («Аудіовізуальне мистецтво») УКФ Яніна Алєєва зі свого боку наголосила на тому, що тема Голодомору вимагає особливо відповідального підходу: «Багато українських родин не знають і не хочуть знати про Голодомор. Люди говорять, що досить страждати, слід говорити про щось хороше. Але ми маємо знати про те, що відбулося! Тому важливою є поява таких проєктів. А ще важливіше, що саме Музей Голодомору взяв на себе цю відповідальність і створив додаток Track Holodomor History».

Голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів закцентувала «Туризм – це не лише про розваги та подорожі, це також про пізнання історії своєї країни. Поєднання туризму з інформацією про сумні сторінки історії України є найскладнішим підходом. Саме цей додаток допоможе донести інформацію про Голодомор просто, легко, з ілюстраціями та інтерактивом! І що важливо не лише українцям, а й туристам зі всього світу, які будуть приїжджати до України!».

Насамкінець керівниця експертної групи з питань музейної справи Міністерства культури та інформаційної політики Ольга Горяженко підсумувала: «Я впевнена, що додаток стане популярним серед людей різного віку і згодом масштабується на всю Україну, зокрема роз-повість і про інші міста в роки Голодомору».