Музей Голодомору відвідав Прем’єр-міністр Ірландії

6 Липня 2022

У рамках офіційного візиту в Україну Музей Голодомору відвідала ірландська делегація на чолі з Прем’єр-міністром країни Міхалом Мартіном. Супроводжували делегацію по території Музею заступниця міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва та заступниця генерального директора Музею Голодомору Юлія Коцур.

Ірландські гості вшанували пам’ять жертв Голодомору біля скульптури «Гірка пам’ять дитинства» та прослухали оглядову екскурсію Музеєм.

Міхал Мартін зазначив, що Ірландії дуже близька тема голоду, оскільки його народ теж пережив цю трагедію. (Великий голод в Ірландії, відомий також як Ірландський картопляний голод, охопив країну в 1845-1849 роках. Голод був викликаний деструктивною економічною політикою та спровокований епідемією фітопатогенного картопляного гриба, що знищив картопляні насадження і майбутній урожай.).

Прем’єр-міністр Ірландії оглянув також будівництво ІІ черги Музею Голодомору.

Нагадаємо, Ірландія не визнала Голодомор актом геноциду.