На Черкащині буде створено музей Голодомору
27 листопада у Черкасах відбувся круглий стіл «Черкащина: шлях до правди про Голодомор-геноцид». Національний музей Голодомору-геноциду представили генеральна директорка Олеся Стасюк та її перша заступниця Ірина Батирєва.
У круглому столі взяли участь голова ОДА Сергій Сергійчук, начальниця управління культури та охорони культурної спадщини Людмила Фіть, ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор, перший проректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Василь Мойсієнко, директорка Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко, директорка краєзнавчого музею Ірина Собко, завідувач кафедри історії України, професор, доктор наук Масненко Віталій, заступник міського голови Черкас Ігор Волошин.
Учасники круглого столу обговорили такі теми:
– донесення історичної правди про злочин геноциду, вчинений у 1932–1933 роках комуністичним тоталітарним режимом проти української нації;
– вшанування пам’яті мільйонів жертв Голодомору;
– необхідність створення окремого тематичного музею Голодомору на Черкащині для відновлення колективної пам’яті та історичної правди про Голодомор-геноцид.
Олеся Стасюк звернулася з пропозицією підтримати створення експозиції ІІ черги музею та допомогти в пошуку експонатів.
Також генеральна директорка наголосила на можливості співпраці із закладами культури та освіти Черкаської області: музей передав банерну виставку «Нас вбивали, бо ми українці» до краєзнавчого музею Черкас. Також можливе проведення онлайн-уроків, онлайн-екскурсій для школярів Черкащини, консультацій для класних керівників, онлайн-курсів для вчителів історії та громадянської освіти, передача методичних посібників, які допоможуть вчителям у розкритті теми Голодомору.
Перша заступниця генеральної директорки Ірина Батирєва розповіла про освітньо-патріотичний проєкт Національного музею Голодомору-геноциду «Боротьба за свідомість», завдяки якому до бібліотек Черкащини надійшли сучасні наукові та науково-популярні видання з історії України ХХ ст., зокрема про Голодомор 1932–1933 рр. Уже передано книги до 19 бібліотек області (серед них — книгозбірні Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Черкаського технологічного університету, Уманського педагогічного університету, Інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, обласна, міські, районні бібліотеки).
Результатом круглого столу стало спільне рішення облдержадміністрації, мерії, науковців, краєзнавців, вчителів історії про створення у Черкасах музею Голодомору, що допоможе сформувати колективну пам’ять у жителів краю та поширити правдиву інформацію про злочин геноциду, вчинений комуністичним тоталітарним режимом проти української нації у 1932–1933 рр.