Музей співпрацює з норвезькими журналістами
2 травня до України прибув кореспондент авторитетного норвезького видання Verdens Gang – Штаян Айзентрогер. Він поспілкувався з провідним науковим співробітником музею Володимиром Сергійчуком, який розповів про соціо-демографічні аспекти Голодомору, а також про механізм вчинення геноциду вцілому.
Разом з тим, за сприяння співробітників музею, Штаян Айзентрогер отримав змогу взяти інтерв’ю у двох свідків Голодомору. Олексій Остапович Кривонос, 1926 р.н. зазначив, що батьки не захотіли вступати до колгоспу, так і залишились одноосібниками. Знаючи, що будуть конфіскації продуктів харчування, родині вдалося приховати трохи зерна і картоплі. Проте сім’ї з п’ятьох осіб надовго цього не вистачило, тому батько респондента поїхав працювати в Прилуки. А взимку 1933 року Олексія Степановича з двома старшими братами і мамою вигнали з будинку і заборонили повертатись на рідне подвір’я…
Галина Кузьмівна Мілько, 1925 р.н. розповіла, що від голоду в неї померли двоє братів і сестра. Виживати було надзвичайно складно.
Наступного дня, 3 травня, норвезький журналіст відвідав Національний музей «Меморіал жертв Голодомору». Насамперед, його зацікавили томи Національної книги пам’яті. Списки вбитих голодом людей глибоко вразили журналіста. Він детально занотував дані переписів населення, а також формулу Асаткіна. Штаян Айзентрогер переглянув фотографії та документи, що зберігаються у фондах музею. Він зауважив, що раніше ніколи не чув про Голодомор на території України. І тепер, журналіст планує ознайомити громадськість Королівства Норвегія з історією геноциду українців. На сторінках газети Verdens Gang буде надруковано серію статей про злочини радянського тоталітарного режиму в УСРР.
Наприкінці журналіст пообіцяв сприяння у справі налагодження співпраці з Національною бібліотекою Королівства Норвегія, де зберігаються архівні матеріали про Фрітьофа Нансена, а також Відкуна Квіслінга.