На Буковині та Львівщині презентували виставки Меморіалу жертв Голодомору

23 Травня 2019

20 травня, у Вижницькому районному будинку дитячої та юнацької творчості (Чернівецька область) відкрилась фотовиставка «Голодна Симфонія» української фотографки Ксенії Пілявської передана Національним музеєм “Меморіал жертв Голодомору.

Розповіла про виставку начальник відділу культури райдержадміністрації Наталія Додяк, а голова райдержадміністрації Руслан Сенчук поділився спогадами своєї бабусі про те, як карали дітлахів, які ходили по зібраному колгоспному полю в пошуках колосків, щоб втамувати голод. Очільник району закликав учнів цікавитись, читати, переглядати фільми та пам’ятати про геноцид та репресії українців, адже, пам’ятаючи ці злочини та розуміючи їхню мету, ми зможемо не допустити повторення історії, не згубити свою генетичну пам’ять та національну свідомість.

Фотовиставка доповнена книжковою виставкою із книг «Великий голод в Україні», «Національна книга пам’яті жертв голодоморів 1932-1933, 1946-1947 років в Україні. Чернівецька область», «Лиха коса голодомору: 1932-1933», «Голодомор 1932-1933 років в Україні. Документи і матеріали» та діятиме в районному БДЮТ до п’ятниці 24 травня.

Ткож в селі Іспас Вижницького району у фойє сільського будинку культури відкрилалася виставка «Нас вбивали, бо ми українці». З виставкою «Надія наша у Бозі» можна ознайомитися у селі Мшана (Городоцький район, Львівська область).

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати експозиції.