На кінофестивалі у Киргизстані показали фільм «Хлібна гільйотина»

5 Грудня 2023

З 27 листопада по 1 грудня в Киргизстані відбувся XVII Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «Бір Дуйно–Киргизстан 2023». Подію було присвячено 75-й річниці Декларації ООН та принципам рівності прав людини в гірських країнах.

У рамках фестивалю було показано український документальний фільм «Хлібна гільйотина» 2008 року. До участі в цьому спецпоказі організатори заходу – Громадське об’єднання «Правозахисний рух: Бір Дуйно-Киргизстан» – запросили Музей Голодомору.

Участь від нашого закладу в цьому заході взяв завідувач відділу дослідження геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів Музею, кандидат історичних наук Михайло Костів. Він розповів про Голодомор-геноцид, який було вчинено сталінським режимом проти українського народу в 1932-1933 роках, та про який і досі мало знають на колишньому пострадянському просторі.

Фільм «Хлібна гільйотина» було створена в 2008 році створено до 75-х роковин Голодомору. На документальному матеріалі розкрито причини, перебіг і масштаби цього страхітливого явища новітньої історії. Фільм складається з трьох серій: «Цар голод», «Великий перелом», «Німий подзвін». Переглянути документальну стрічку можна тут.