Нові проєкти музею — співпраця із Південною Африканською Республікою
10 грудня до Музею Голодомору завітала Наталія Закряченко, власник підприємства ISPIRE DISTRIBUTION CC, співдиректор ГО у Південній Африканській Республіці «Ukrainian Diaspora in South Africa».
Перша співпраця ГО «Українська діаспора у Південній Африці» та Музею Голодомору розпочалася у 2015 році, коли українська діаспора в ПАР готувала виставку про Голодомор, опісля був підписаний меморандум. Щоразу, коли пані Наталя відвідує Україну, вона приїжджає до музею. «Нашій діаспорі дуже пощастило, що ми співпрацюємо з музеєм, у нас вже є плани на 2021 рік щодо створення спільних проєктів, адже геноцид українців — це один із найбільших та найжорстокіших злочинів проти людства, про який, на жаль, у світі знають дуже мало», — зазначає Наталія Закряченко.
Цього разу під час зустрічі пані Наталія поділилася особистою історією її родини під час Голодомору: «Моя бабуся багато розповідала мені про це, тому я знаю усе до найдрібніших деталей. Мій прапрадідусь Йосип Якович Коваленко родом із Запорізької області, працював головою колгоспу в с. Вільнянка Оріхівського р-ну, був покараний за те, що в 9-ти метрах від воріт його двору знайшли одне зернятко. Його відправили на будівництво Біломорканалу. Дивом виживши, він повернувся додому. Бабуся дуже часто пригадує про Голодомор, саме тому ця тема є близькою і я б хотіла, аби про неї говорили більше та частіше».
На фото: Наталія Закряченко, власник підприємства ISPIRE DISTRIBUTION CC, співдиректор ГО у Південній Африканській Республіці «Ukrainian Diaspora in South Africa» та Ірина Батирєва, перший заступник генерального директора Музею Голодомору.