Ні новому геноциду українців! — Звернення Національного музею Голодомору-геноциду

2 Березня 2022

Україна стала жертвою неспровокованої агресії. Російська армія, яка вдерлася на нашу землю, убиває жінок і дітей, руйнує школи та лікарні, нищить об’єкти цивільної інфраструктури, вчиняє інші воєнні злочини та злочини проти людяності.

Підступні плани нападу на Україну, були розроблені за тією ж адресою, що й плани Голодомору-геноциду 1932–1933 рр. – Росія, Москва, Кремль. Історичні витоки ненависті до України й українців, яку випромінює сьогодні російська влада, безсумнівні. Головний творець Голодомору-геноциду Сталін, який убив голодом 10,5 мільйонів українців, оточений в сучасній Росії справжнім культом. Згідно із даними, проведеного у травні 2021 р. соціологічного опитування, понад половина (53 %) громадян Російської Федерації підтримує думку, що “Сталін був великим вождем”. За час перебування Путіна при владі, у Росії встановлено понад сотню пам’ятників Сталіну. Народ який обожнює убивць і сам стає убивцею.

Росіяни знову прийшли убивати українців у ті самі місця, де в 1932–1933 рр. Москва вчинила геноцид. Поблизу Волохового Яру на Харківщині 26 лютого 2022 р. загарбники розстріляли рейсовий автобус із цивільними людьми, унаслідок чого загинули п’ятеро мирних мешканців Торецької громади, а шестеро інших – поранено. Під час Голодомору 1932–1933 рр. у Волоховому Яру померли від голоду 1099 осіб. Варварські ракетні обстріли Харкова 1 березня 2022 р. забрали життя принаймні 15 громадян України. Світлини убитих росіянами у Харкові українців облетіли світ. Дев’яносто років назад на тих самих  вулицях Харкова тіла померлих від голоду українців фотографував австрійський інженер Александер Вінерберґер. Згодом його знімки стали одним із важливих свідчень геноциду вчиненого сталінським режимом. Жахливі паралелі між 1932–1933 рр. і 2022 р. очевидні й вони вражають.

Намагаючись “зрозуміти Росію”, Захід багато років заколисував себе ритуалізованими запевнення у тому, що поява “нових Гітлерів” чи “нових Сталінів” та відродження їхніх методів політичної діяльності, неможливі у принципі, оскільки ці тирани належали до зовсім іншої епохи, разом із якою зійшли з історичної арени й ніколи більше вже не зможуть повернутися. Тим часом, встановлений у Росії два десятиліття назад путінський режим, зумів повернути час у зворотному напрямку, виплекати соціальну базу, яка стала ідеальним живильним середовищем для відродження людиноненависницьких тоталітарних та імперських настроїв. Для багатьох росіян імперські амбіції є головною рушійною силою їх психологічного самозахисту. За задумами путінських пропагандистів ці амбіції покликані були компенсувати незадоволення від складного та важкого життям, подолати фрустрацію від колосального розриву між претензійними очікуваннями та нікчемною й безперспективною дійсністю Російської Федерації. Немає жодного сумніву у тому, що сучасна путінська Росія є спробою відновити сталінську імперію.

Влада Путіна, так само як і влада Сталіна заснована на брехні. Радянський Союз послідовно заперечував Голодомор 1932–1933 рр. й активно протидіяв поширенню інформації про нього. На початку ХХІ ст. боротьба проти визнання Голодомору актом геноциду стала одним із пріоритетних напрямків історичної політики Російської Федерації. Намагання приховати вчинення масового винищення цивільного населення, заперечення самого факту екстермінації є неодмінною складовою злочину геноциду. Цілком очевидним є той факт, що наполегливо заперечуючи Голодомор 1932–1933 рр., путінський режим, водночас, таємно готувався до повної ліквідації Української державності та винищення українців. Вбиваючи цивільних українців сьогодні, Кремль знову нахабно заперечує свої злочини.

Ми не дозволимо влаштувати на нашій землі нового геноциду. Сьогодні ми маємо чим захищатися і світ не байдужий до того, що відбувається у нашій країні. Збройні сили України, підрозділи територіальної оборони, добровольці та волонтери, увесь Український народ чинять спротив знавіснілому агресору. Цивілізований світ формує антипутінську коаліцію, міжнародна ізоляція країни-агресора зміцнюється з дня на день. Вороги, які зі зброєю у руках прийшли на нашу землю, будуть знищені. Путін та його поплічники постануть перед Міжнародним судом у Гаазі.  Ми переможемо!

Слава Україні!