Німецькі журналісти відвідали Музей Голодомору
У Музеї Голодомору побував зі знімальною групою німецький журналіст і режисер Дітріх Дуппель. У даний момент він працює над документальним фільмом про Україну. Це спільний проєкт німецького державного телеканалу ARD та франко-німецького міждержавного культурного телеканалу ARTE.
Стрічка розповідатиме історію незалежної України довоєнного періоду, тобто до 2014 року. Також у фільмі будуть глибші історичні екскурси, зокрема, до часів Русі та Голодомору 1932-1933 рр.
Дітріх Дуппель розповів, що в німецькому суспільстві зовсім мало знають про Голодомор. Йому й самому до певного часу нічого не було відомо про цей злочин сталінського режиму проти українців. Адже про нього не розповідали в школі, а пізніше – у вишах.
Тому під час екскурсії гість багато цікавився паралелями між путінським і сталінським режимом, питаннями викрадення росією українського зерна та шантажу світу голодом, а також історією поширення правди про Голодомор. Бо відповіді на ці запитання дуже важливі для розуміння історичного контексту сучасних подій.
У музеї нагадали про роль у встановленні правди про Голодомор Європи та європейців. Зокрема, про пресконцеренцію британського журналіста Ґарета Джонса, яку він дав у Берліні 1933 року, та австрійського інженера Александра Вінербергера, який ризикуючи життям зробив і зміг вивезти за кордон вражаючі знімки періоду Голодомору.