Підсумки Всеукраїнської літньої історичної онлайн-школи

25 Червня 2021

21–25 червня 2021 року відбулася Всеукраїнська літня історична онлайн-школа з вивчення Голодомору 1932–1933 років.

Всеукраїнська літня історична онлайн-школа з вивчення Голодомору 1932–1933 років — це освітній проєкт для учнів старших класів, студентів, молодих науковців та вчителів, зацікавлених у вивченні теми Голодомору-геноциду.

Протягом п’яти днів близько 500 учасників з різних куточків України мали можливість відвідати відеоекскурсію, 6 лекцій та 3 освітні заняття, дізнатися про різні аспекти Голодомору: історичні передумови геноциду, спротив колективізації та Голодомору, національно-визвольну боротьбу українців, правову оцінку злочину геноциду, долі дітей під час Голодомору, психологічні наслідки, розглянули Голодомор в контексті світових геноцидів.

Усі лекції можуть переглянути усі охочі на Youtube-каналі Музею Голодомору.

Мета школи — привернути увагу до теми Голодомору-геноциду 1932–1933 рр., заохотити молодь вивчати та досліджувати історію України; створити у публічному просторі дослідницьке середовище, що допоможе звільнити українське суспільство від постгеноцидного синдрому.

До роботи у літній школі були залучені провідні фахівці з тематики Голодомору-геноциду, які забезпечили змістовний курс та прикладний аспект (інтерактивні лекції, відеоекскурсії, обговорення, дискусії, вправи по роботі із джерелами, онлайн-ігри тощо).

Організатори онлайн-школи «Голодомор: знати, щоб бути»: Інститут дослідження Голодомору та Музей Голодомору.