Після тривалої реставрації в Музей повернувся рідкісний артефакт

28 Лютого 2024

До нашої музейної колекції після тривалої реставрації повернувся унікальний експонат – дитяча сорочка. Вишита дрібненьким хрестиком сорочечка скоріш за все належала наддніпрянському хлопчикові років 3-5. Вона з’явилася у наших фондах, коли Музей тільки створювався, однак мала «невиставковий» вигляд: частини вишивки та тканини втратилися, один рукав був відірваний, а тканина мала численні плями.

Загалом дитячий одяг рідко трапляється у фондах українських музеїв через особливості носіння та власне через те, що більшість відшивалася з ношених сорочок матері. До того ж, як правило, такий одяг носили по черзі кілька дітей, тож він у буквальному розумінні був заношений до дірок.

«Усвідомлюючи цінність такого експонату, ми звернулися до науково-дослідного відділу реставрації творів з тканини та шкіри Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Наша сорочечка потрапила в руки реставраторки Олени Кіслих, якій вдалося здійснити справжнє диво!», – каже головний зберігач фондів Музею Голодомору Марина Принь.

Завдяки неймовірно майстерній та делікатній роботі реставратора, музей отримав цілісний музейний предмет з повним збереженням його самобутності. Дякуємо за філігранний порятунок експоната!