Показ фільму "Окрадена земля"

25 Листопада 2016

25 листопада 2016 року в Українському домі відбувся показ документального фільму «Окрадена земля» канадського режисера Юрія Лугового

Кінострічка базується на раніше невідомих архівних документах, спогадах свідків Голодомору, в тому числі із пограниччя з Російською Федерацією – Харківщини й Донеччини, та на коментарях провідних дослідників. Фокус фільму спрямований на докази, що підтверджують геноцидний характер Голодомору українського народу.

Фільм «Окрадена земля» отримав численні нагороди найпрестижніших фестивалів документальних фільмів, серед них – статуетка Indie Міжнародного кінофестивалю Indie Fest (м. Ла Холла, Каліфорнія, США); спеціальний приз Ремі 44-го Міжнародного Х’юстонського кінофестивалю (Техас, США); приз за кращий історичний фільм (м. Гонолулу, Гаваї, США); приз «Альберт» за кращий документальний фільм Лічфілд Хіллз кінофестивалю та ін.

Перед показом фільму глядачі переглянули відеозвернення режисера, в якому поділився спогадами про зйомки, про пережиті емоції, зустрічі із героями фільму. Луговий подякував всім, хто допоміг у створенні кінострічки. Окрема подяка дослідниці Ніні Лапчинській, яка координувала знімальну групу у пошуках свідків Голодомору.

На показі були присутні професор Володимир Сергійчук, відомий режисер Олесь Янчук, політолог Роман Липинський та інші. Показ фільму організований Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» за підтримки Українського інституту національної пам’яті.