Показ фільму про великого українця, який ніс правду про Голодомор

13 Березня 2019

У залі пам’яті Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» 13 березня відбувся показ  документального фільму «Ольгерд Бочковський. Незгасима іскра палаючої ватри національної свідомості».

У документальному фільмі, створеному телеканалом «Еспресо», показаний життєвий шлях видатного соціолога, політолога та активного діяча української діаспори в Європі 20-30 років ХХ ст. Бочковський був “адвокатом” українського питання в світі, протидіяв радянській пропаганді. У 1932-33 рр. очолював Комітет допомоги голодуючим в Україні.

На показ завітали автор сценарію і режисер фільму Григорій Руденко й виконавець ролі Ольгерда Бочковського – Артем Вільбік.

«Мета фільму – популяризувати постать одного з багатьох видатних українців, про якого, на жаль, дуже мало знають”, – розповів Григорій Руденко.

Артем Вільбік зазначив, що для нього честь зіграти роль визначного українця Ольгерда Бочковського. «Я радію, що зміг зробити внесок у популяризацію Ольгерда Бочковського – одного з великих українців, який до цього часу є маловідомою особистістю в Україні».

Фільм реалізовано ГО «Демфорум» за підтрикми Українського культурного фонду в рамках видання та популяризації праць та імен українських мислителів і науковців початку ХХ сторіччя.

Нагадаємо, Міністерство культури України спільно з Меморіалом жертв Голодомору підготували серію сюжетів про свідків Голодомору