Помер свідок Голодомору Зіновій Масло

10 Жовтня 2019

На 98 році життя відійшов у вічність свідок Голодомору Зіновій Іванович Масло. Він народився 8 червня 1922 року у селі Півні Фастівського району Київської області, де підлітком й пережив Голодомор. Сім’я Масло врятувалася завдяки батьку, який виїхав у Росію. Коли селянам урвався терпець від постійного грабунку і голоду, вони розгромили колгосп. Проте, голова сімейства Масло добре розумів, що це тільки тимчасова перемога. Зарізавши теличку, яку вдалося повернути з колгоспу, батько взяв трохи їжі на дорогу і подався світ за очі з рідного села, а згодом забрав і сім’ю. Внаслідок Голодомору Зіновій Іванович втратив членів родини, друзів, сусідів. На все життя Зіновій Масло зберіг пам’ять і біль про близьких і знайомих. Він неодноразово ділився з нами своїми спогадами… Масло разом з однолітками склав і передав до нашого музею список 157 жертв Голодомору по с. Півні. Ці імена увійшли до Народної Книги пам’яті, нашого музею.

З спогадами Зіновія Івановича про Голодомор можна ознайомитися за посиланням.