Представники Фонду пам’яті жертв комунізму відвідали Музей Голодомору

5 Листопада 2021

Національний музей Голодомору-геноциду відвідали представники Фонду пам’яті жертв комунізму (VOC) з США – член Ради директорів Фонду Дональд Лоуренс Ріттер та Марта Федорів, радниця очільника VOC Ендрю П. Бремберга. Вони ознайомилися із експозицією Музею та зустрілися з генеральною директоркою Олесею Стасюк.

Олеся Стасюк розповіла гостям, що в ході розслідування кримінального провадження, розпочатого в 2019 році, були проведені експертизи і встановлено, що під час Голодомору-геноциду було знищено 10,5 млн українців, під час масового штучного голоду 1921-1923 років – 3,5 млн українців, а під час масового штучного голоду 1946-1947 років – 1,5 млн. Тобто загалом 15,5 млн українців.

«У США дуже мало хто знає про злочину комунізму, адже там такого явища не було, тож люди не уявляють про його масштаби, – каже Дональд Лоуренс Ріттер. – А Україна є країною, яка пережила найбільші злочини комуністичного режиму. І світ про це має знати».  Пан Ріттер розповів, що в Вашингтоні наразі теж будують музей, який розповідатиме про злочини комунізму. Тому досвід українського Музею Голодомору їм надзвичайно цікавий, відтак сторони обмінялися контактами для подальшої співпраці.

Насамкінець генеральна директорка музею Олеся Стасюк подарувала гостям книги, які розповідають про Голодомор-геноцид в Україні.

Дональд Лоуренс Ріттер — колишній член Палати представників Конгресу США від Республіканської партії.

Фонд пам’яті жертв комунізму (VOC) – це освітня, дослідницька та правозахисна некомерційна організація, яка була створена 1993 року  актом Конгресу США і займається вшануванням пам’яті понад 100 мільйонів жертв комунізму в усьому світі та забезпеченням свободи тих, хто все ще живе в умовах тоталітаризму.