Презентація відеоекскурсії для школярів 1-6 класів

27 Жовтня 2022

Музей Голодомору презентував нову відеоекскурсію для школярів 1-6 класів. Учасниками заходу стали вчителі з усіх регіонів України, які долучилися до події в онлайн форматі 25–27 жовтня. Нова відеоекскурсія, в якій використані елементи пісочної анімації, дозволить нашим наймолодшим відвідувачам віртуально побувати в Музеї Голодомору та більше дізнатися про події, які пережили в дитинстві їхні прабабусі та прадідусі.

«Наш музей постійно шукає нові шляхи і засоби, які допомогають  доносити правду про Голодомор-геноцид до українського суспільства, – зазначила під час презентації заступниця генерального директора Музею Голодомору Юлія Коцур. – Оскільки всі ми хочемо, щоб наше молоде покоління було освіченим, зокрема, в історичній тематиці, багато наших занять та екскурсій спрямовані на те, щоб розповідати дітям різного віку про Голодомор. Це важливо, адже кожна нація має в своєму минулому події, які впливають на формування її історичної пам’яті та ідентичності. Голодомор як раз і є однією з таких тем для нас, українців. Попри всю її складність і трагічність, дітям надзвичайно важливо знати її і розуміти, щоб у майбутньому користуватися історичними знаннями, розуміти, де є маніпуляції чи неправдиві історичні факти. А ще, проговорюючи такі трагічні сторінки свого минулого, нація зцілюється».

Про те, як говорити з дітьми про Голодомор, щоб не травмувати їх, розповіла завідувачка екскурсійно-освітнього відділу Яна Городняк. Зокрема, вона не рекомендує переглядати документальні та художні фільми про Голодомор, розраховані на дорослу аудиторію.  Це стосується й деяких мультфільмів, які прийнятні для школярів старшого віку, але не для малечі.

Водночас саме візуалізація є найкращим методом донесення складної інформації до дитячої аудиторії. Саме задля цього й була створена наша відеоекскурсія, що розрахована для дітей молодшого шкільного віку. Її доповнює пісочна анімація, яка вдало ілюструє події Голодомору, оскільки за стилістикою і кольорами нагадує старі фотознімки.

Під час екскурсії діти віртуально побувають у нашому Музеї, побачать його експозицію та унікальні експонати, дізнаються їхні історії, почують спогади про Голодомор від свідків тих подій та ознайомляться з основними подіями 1932–1933 років. У відеоекскурсії основна увага зосереджена на розповідях про людяність, яка допомагала українцям вижити в ті жорстокі часи, та боротьбі українців, які не корилися долі, а боролися за свою свободу і права.

Відеоекскурсію розробив екскурсійно-освітній відділ Музею Голодомору. Пісочну анімацію створив Київський театр пісочної анімації «Золотий Лев». Голосом музейної екскурсії стала Софія Любченко – вихованка колективу дитячого театру «Інкунабула» Київського Палацу дітей та юнацтва.

Також під час відеоекскурсії діти зможуть поспілкуватися з нашим екскурсоводом та задати свої запитаня.

Запрошуємо побувати нашому музеї віртуально!

Зареєструватися на екскурсію можна тут.