Проєкт «Паралелі» до Дня пам’яті жертв Голодомору: OPEN CALL

20 Жовтня 2022

Сучасний світ заливається похмурими фарбами – злочини російської федерації заподіяні Українському народу – неосяжно болючі. Мережею, наживо, розносяться новини війни 21 сторіччя. Мережею, наживо, росія скоює геноцид Українців.

Сьогодні Українці переживають такий травматичний досвід на паралелі з пам’яттю своїх предків про минулі історичні події України – репресії, Голодомори, один з яких 1932-33 років. Голоси сміливості, які попри страх знущань та жахливої смерті, донесли до нас факти та свідчення про Голодомор в Україні – сьогодні вони звучать гучніше!

Пам’ять про Голодомор – це більше, ніж спогади травматичних та трагічних подій минулого. Її завдання – стимулювати сумління, спонукати до дії, до протистояння сучасним ризикам і проявам геноциду. Активне пам’ятання потребує до певної міри аналітики. Заглиблення  у перебіг подій, персоналізації, рефлексії – всього того, що прийнято називати “переосмисленням”.
Місія Музею – обґрунтувати необхідність та залучити якомога ширшу аудиторію до процесу активного пам’ятання. Для цього ми шукаємо нові та нетипові форми репрезентації теми.

Одним із інструментів для репрезентації теми Голодомору цьогоріч було обране використання художньої форми колажу.

Колаж – це візуальний метод, що передбачає зіставлення та компонування змістів, фактур, форм.

Виставка «Паралелі» від CUTOUT COLLAGE – це серія колажів, виконаних митцями, як рефлексія й осмислення історії Голодомору в контексті сучасної визвольної війни та пошук схожостей і відмінностей історичних подій початку 1930-х років та 2022 року.

Національний Музей Голодомору-Геноциду дбайливо відкриває доступ до цифрових матеріалів своїх архівів митцям-колажистам для творчого осмислення. В експозиції буде представлено аналоговий та діджитал колаж від резиденток CUTOUT COLLAGE STUDIO, спільноти CUTOUT LOVERS та переможців відбору OPEN-CALL.

Мета колаборації: дослідження, роздуми та проявлення емоцій через колаж; бачення паралелі претензій і злочинів «російської імперії» по відношенню до українців, а також оборона та непідкореність, яку провадили та провадять українці у відповідь. Зіставити, порівняти та провести паралелі між подіями 1932-33 та 2022 років. Привернути увагу широкої аудиторії та залучити її до переосмислення та аналізу геноциду ХХ ст. та геноциду, який відбувається сьогодні.

OPEN-CALL (тільки діджитал колаж):

Важливо! Перевагу у відборі буде мати КОЛАЖНА АНІМАЦІЯ. 

На основі наукової концепції, у якій будуть проведені паралелі (зіставлені історичні епізоди, аналогічні за змістом та суттю 1932-33 та 2022 року), а також наданих Музеєм візуальних та документальних матеріалів, що репрезентують події 1932-1933 роки, створити цифрові колажі, які будуть упорядковані у виставку «Паралелі», що пройде у Залі Пам’яті Музею Голодомору. Окрім того, художні роботи стануть основою для цьогорічних комунікацій Музею про День пам’яті, тобто будуть представлені на сайті та у соціальних мережах.

​Одноразовий внесок за подачу заявки: 300 UAH
Внесок надає учаснику доступ до ексклюзивних архівів Музею Голодомору та покриває організаційні витрати.
Сприяє розвитку проєкту, що підіймає соціальні питання. Не підлягає поверненню якщо роботи не пройшли відбір.
Оплата можлива через: картку ПриватБанк, Банку Моно, PayPal. Реквізити в Google Forms.

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ В OPEN-CALL?
1. Перший етап. Заповнити реєстраційну форму на Google Forms та оплатити внесок.
2. Отримати на пошту доступ до візуальних матеріалів та таблиці порівнянь.

3. Створити тематичні колажі. Приймається від 1 до 5 робіт.
4. Другий етап. Подати колажі на участь у виставці через Google Forms до 11.11.2022 включно.
​Для повнолітніх Українців.

​ОБОВ’ЯЗКОВО! У поданих роботах вказувати джерело та авторство використаних матеріалів.
Можна використовувати матеріали з музейного архіву та шукати інші матеріали особисто, використовувати власні сімейні архіви, колоборувати із фотографами сучасних подій.

OPEN-CALL START: 14.10.2022

DEADLINE: 11.11.2022

ЩО ПОДАВАТИ НА ВИСТАВКУ?

КОЛАЖНА АНІМАЦІЯ

Це може бути повністю цифрова анімація або ж відсканований та анімований паперовий колаж / stop motion.
Формат: mp4, мах розмір 50мб, метраж 1хв (горизонтально або вертикально).

СТАТИЧНИЙ ДІДЖИТАЛ КОЛАЖ

створений на будь-якому цифровому носії.

Формат: 150 dpi; 1754х2480рх – А3,  1240х1754 – А4 (горизонтально або вертикально).

*Подати до участі оригінали паперових колажів можуть тільки Резидентки Майстерні та учасники CUTOUT LOVERS.

Розмір робіт: А4.

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ МОЖНА ТУТ