Фрагмент музейного комплексу з лелеками

Публічне звернення Громадського комітету з вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 рр.

21 Вересня 2020

Секретаріат Громадського комітету із вшанування пам`яті жертв Голодомору-геноциду 19321933 років підтримує позицію Національного музею Голодомору-геноциду та Інституту дослідження Голодомору щодо неприпустимості називати наукову дискусію «Чи був Голодомор геноцидом?» та звертається до Німецько-української комісії істориків з вимогою не провокувати її учасниками порушення Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні».

Голодомор — це безпрецедентний злочин в історії людства.

28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» та визнала Голодомор геноцидом Українського народу. Апеляційний суд м. Києва у Постанові від 13 січня 2010 року визнав факт вчинення геноциду українців у 1932–1933 роках та назвав його організаторів. На сьогодні 17 країн світу на державному рівні визнали Голодомор 1932–1933 рр. та засудили комуністичний тоталітарний режим. Правові оцінки злочину Голодомору ґрунтуються на значному масиві розсекречених архівних матеріалів, наукових дослідженнях українських і закордонних вчених та тисячах спогадів тих, хто вижив.

Ніхто не має права нівелювати чи піддавати ревізії рішення, до яких Україна йшла довгі десятиліття, перебуваючи під радянською окупацією, за які ціну свого життя та здоров`я заплатили мільйони українських політв’язнів, громадських діячів, і тих українців, які прагнули жити в незалежній суверенній державі.