постер з колосами

У київському метро запустили «Потяг української ідентичності»

20 Листопада 2018

21 листопада 2018 року Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» презентував науково-просвітницький проект «Потяг української ідентичності» у вагонах одного із потягів синьої гілки київського метрополітену. Серія інформаційних постерів розповідає пасажирам про унікальні предмети та явища культури й науки, суспільного розвитку та побуту, про українців, які змінювали історію і на початку ХХ ст. визначали націю, готову до суверенного життя, про все, що становить українську ідентичність.

 

Проект присвячений 85-тим роковинам Голодомору-геноциду. Мета проекту – показати потенціал України на початку ХХ ст., щоб відбутися як сильна незалежна держава в центрі Європи, та її економічний й культурний розвиток, що становило загрозу загарбницьким планам російських більшовиків. Саме з ціллю не допустити виходу України зі складу Радянського Союзу, було вчинено один із найбільших злочинів в історії людства – Голодомор-геноцид. Об’єктом геноциду стала українська нація.

 

Комуністичний режим знищив українських хліборобів – носіїв традицій, звичаїв, мови і культури. Геноцид був спрямований проти української інтелігенції, української церкви, проти кожного активного носія української ідентичності. Він полягав у знищенні української нації як такої через фізичне вбивство українців, приниження української мови та культури, фальсифікацію української історії, ліквідацію цілих установ та стирання імен національних героїв із книги буття України.

 

«У 2018 Україна відзначає 85-ті роковини Голодомору – геноциду, вчиненого радянським режимом у 1932-1933 роках проти української нації. Проте для пересічного громадянина, далекого від історії, того, який не читає наукової літератури і живе в інформаційному спецвакуумі, який творять заангажовані телеканали, історія Голодомору й досі є історією про голод, який «виник через перегини на місцях у зв’язку з індустріалізацією». Спричиняє цю ситуацію ще й той факт, що праці дослідників друкуються мізерними накладами. Тому  сьогодні постала гостра потреба залучати нові форми подачі інформації, які б дозволили охопити весь український соціум» – розповіла про актуальність проекту Олеся Стасюк, генеральний директор музею.

 

“Сьогодні в Україні – День Гідності та Достоїнства.  Сьогодні – 85-ті роковини Голодомору. Уроки історії важливо пам’ятати і переосмислювати. Тому як соціально-відповідальне підприємство ми підтримуємо залучення можливостей підземки для такого важливого проекту”, – сказав керівник КП “Київський метрополітен” Віктор Брагінський.

 

Проект «Потяг української ідентичності» підготовлений Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» та реалізований за підтримки КП «Київський метрополітен». Дизайнер проекту Лілія Чавага.

 

З постерами можна ознайомитися у вагонах одного із потягів київського метрополітену, який курсує синьою гілкою, до 10 грудня 2018 року.

 

Представників ЗМІ із запитом щодо зйомок проекту в потязі просимо звертатися до інформаційного центру КП «Київський метрополітен» 238-54-68