У конотопському кінотеатрі презентували фільм «Я про них пам’ятатиму…»

7 Грудня 2019

5 грудня у конотопському кінотеатрі «Hollywood» відбулася презентація фільму, створеного компанією «Євразія-Медіа» у співпраці з Національним музеєм Голодомору-геноциду. У стрічці через запитання 11-річного Юрка до батька розповідається історія Голодомору та її досі невідомі факти.

У Конотопі фільм презентували завідувач інформаційно-видавничого відділу музею Юлія Коцур та історик, журналіст, співавтор сценарію фільму Ростислав Мартинюк.

Юлія Коцур розповіла про діяльність Музею Голодомору, зокрема наголосила на виставкових проектах, а також акцентувала увагу на важливості досліджень теми Голодомору. Одним із напрямків роботи музею є збір свідчень очевидців Голодомору 1932–1933 рр. та масового штучного голоду 1946–1947 рр. Юлія Коцур закликала учасників презентації записувати та передавати у музей родинні історії про Голодомор.

Захід було організовано за підтримки Конотопської міської ради і мера міста Артема Семеніхіна, до проведення заходу долучився відділ культури й туризму Конотопської міської ради  в особі керівника Олени Шинкаренко та конотопський кінотеатр «Hollywood» (розпорядник Ігор Малюк).

Презентацію відвідали представники волонтерських організацій, колектив краєзнавчого музею, викладачі середніх шкіл. Після показу фільму бандурист і лірник Тарас Компаніченко виконав думи про Голодомор та розповів про народну творчість 1932–1933 років, що відображала настрої та переживання селянства під час геноциду.