У Музеї Голодомору відбулася презентація сімейного майстер-класу «Дерево життя»

2 Червня 2023

Наш екскурсійно-освітній відділ започаткував це нове заняття для дітей і їхніх батьків, аби спонукати наших відвідувачів до глибинного дослідження свого родоводу, усвідомлення цінності родинних зв’язків, фіксування спогадів та збереження реліквій.

«Музей часто відвідують батьки з дітьми. Ми їм розповідаємо про ті часи української історії, коли зникали цілі сім’ї і роди, але життя все ж перемогло. А вони діляться своїми родинними історіями – вражаючими і зворушливими, – каже співробітниця Музею Ольга Вигодованець. – Музей Голодомору – це місце для комунікації поколінь та важливих розмов про історію, сімейні реліквії та пам’ять. Тому виникла ідея створити заняття про дослідження роду, де дорослі та діти працюватимуть спільно. На майстер-класі ми знайомимо із давньою технікою вибійки та створюємо дерево свого роду».

Справді, наш рід – це ланцюжок людей і доль, що нагадує розлоге дерево. На жаль, багато хто знає лише верхівку цього дерева – кілька поколінь. Важливо вже зараз зафіксувати їх, аби нащадки надалі мали більше інформації про своє коріння. Тому нашим наймолодшим відвідувачам ми запропонували створити власне родинне дерево технікою вибійки, а батькам – допомогти своїм дітям заповнити іменами всі «квіти» і «листочки» на цьому дереві.

Також наші дорослі відвідувачі отримали посилання на корисні ресурси та поради, як самостійно дослідити історію свого роду.

Водночас діти й дорослі могли побачити найцінніші експонати нашого музею — реліквії конкретних родин, які впродовж багатьох років зберігалися в сім’ях та передавалися з покоління в покоління. Та пригадати: а чи є щось подібне у них? Адже часто про справжню цінність деяких речей ми навіть не задумуємося.

Можливо, саме зараз час погортати разом сімейний альбом, розповісти своїм дітям, хто зображений на цих фото, підписати і впорядкувати світлини, розповісти, ким були їхні прародичі і за що їх шанували. Мине кілька десятиліть, і ваша дитина точно знатиме – це альбом рідних людей, а не якихось незнайомців…

Хай розростається дерево життя вашої родини!

Чекаємо вас на наступних майстер-класах!

Для замовлення телефонуйте: (044) 254-45-11