У Норвегії відбулася конференція, присвячена темі Голодомору
26 листопада норвезька громадська організація «Support to the People of Ukraine» спільно з Посольством України в Королівстві Норвегія провела онлайн-семінар «Вивчаючи уроки історії для кращого майбутнього». Учасники обговорили дві ключові теми — роль українців у Другій світовій війні (зокрема в Норвегії) та історія Голодомору 1932–1933 років — геноциду української нації.
Генеральна директорка Музею Голодомору Олеся Стасюк розповіла про передумови та перебіг Голодомору, а також про необхідність визнання його геноцидом на міжнародному рівні: «Визнати Голодомор геноцидом — це визнати сучасну агресію Російської Федерації на Донбасі. Геноциди не стаються в один день. Спершу відбувається руйнування культури — забороняють українську мову, спалюють українські книги, переслідують українських письменників, священиків та науковців. Згодом фізично знищують націю. Те саме відбувається зараз на Донбасі».
Участь у семінарі взяли Посол України в Королівстві Норвегія В’ячеслав Яцюк, історики, дослідники, правозахисники, журналісти, учасники українських та норвезьких громадських організацій.
Підсумком семінару стала пропозиція створення двох петицій до Стортингу (парламенту) та уряду Норвегії: про визнання Голодомору геноцидом, а також про спорудження в Осло меморіалу українцям, що загинули в роки Другої світової війни в Норвегії.