Україна захищає не лише власну свободу, а й майбутнє демократичної Європи

28 Березня 2022

Платформа європейської пам’яті та сумління висловила підтримку народу України у звязку з російською агресією. Про це йдеться в листі організації, який надійшов на адресу Музею Голодомору.

«З 24 лютого наші думки з Україною та українським народом. Росія направила танки та авіацію проти людей, які просто хочуть жити на свободі й самостійно вирішувати свою долю. Щодня ми спостерігаємо нові повідомлення про злочини Росії проти українського народу, щодо беззахисних мирних жителів, зокрема дітей, – йдеться в листі. – З перших годин російської агресії Платформа європейської пам’яті та сумління як одна з перших міжнародних громадських організацій виступила проти війни та закликала підтримати Україну».

Учасники Платформи допомагають Україні, адже розуміють важливість цієї боротьби. «Учасники Платформи продовжують проявляти солідарність та допомогу Україні. Ми знаємо, що сьогодні Україна захищає не лише власну свободу, а й майбутнє демократичної Європи», – зазначається в листі.

Водночас президент Платформи Марк Мутор закликав усіх її членів приєднатися до допомоги Україні. «Я закликаю всіх вас приєднатися до цих акцій, пожертвувати та висловити свою підтримку. Як Виконавча рада Платформи, ми будемо підтримувати та координувати ці дії та інформувати вас про них», — додав він

Довідка

Платформа європейської пам’яті та сумління (Platform of European Memory and Conscience) — міжнародний проєкт, покликаний досліджувати діяльність і злочини тоталітарних режимів у Європі в XX столітті та не допустити відновлення тоталітаризму в Європі. Проєкт створений 14 жовтня 2011 року в Празі під час саміту прем’єр-міністрів Вишеградської групи.

Національний музей Голодомору-геноциду є членом Платформи європейської пам’яті та сумління з 2015 року.

Також членами Платформи з України є  Меджліс кримськотатарського народу, Центр досліджень визвольного руху, Український інститут національної пам’яті та Фонд збереження історії Майдану.