В Ірландії відкрилася виставка Музею Голодомору

28 Листопада 2022

З нагоди 90-ї річниці Голодомору 1932-1933 років та вшанування пам’яті його жертв у столиці Ірландії — Дубліні — відкрилася виставка «Незасуджений геноцид українців повторюється».  Експонування проєкту від Музею Голодомору відбувається в приміщені дублінського театру Smock Alley Theatre. Одночасно з відкриттям виставки відбувся показ художнього фільму «Ціна правди» (Mr Jones). Про це повідомляє Посольство України в Ірландії на своїй сторінці у фейсбуці.

Дипломати, ірландські політики та представники української громади, які відвідали захід, вкотре могли упевнитися в тому, що через дев’ять десятиліть після Голодомору проти українців знову застосовують методи геноциду. Майже дев’ять місяців повномасштабної війни засвідчили: здійснюючи вторгнення, росія має на меті знищити українську націю як таку. Знищити українську ідентичність, культуру, мову.

Щоб запобігти повторенню таких трагедій і злочинів минулого, маємо берегти пам’ять про тих, хто став жертвою, та боротися проти тих, хто продовжує злочини проти людства.

Посольство висловлює вдячність Ukrainian Action in Ireland, Nadinkino photographer та всім, хто брав участь в організації цього заходу.

Нагадаємо, 24 листопада Сенат Ірландії ухвалив рішення, яким визнав Голодомор 1932-33 років в Україні геноцидом українського народу.