В Музеї Голодомору розпочалися майстер-класи з виготовлення свічки

8 Листопада 2017

Пакет освітніх послуг Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» поповнився майстер-класом з виготовлення свічки. Відтепер всі охочі, з 10 до 100-річного віку, мають можливість навчитися цій майстерності від музейних працівників, а також дізнатися більше про роль і місце свічки у традиційній культурі українців, про свічку, як символ музею і традиції вшанування пам`яті мільйонів українців, що були вбиті голодом в роки геноциду українців – Голодомору 1932-1933 років.

 

За задумом, свічку, виготовлену на майстер-класі, школярі мають разом зі своєю родиною запалити у вікні о 16.00 в День пам`яті жертв Голодомору, який Україна вшановує в четверту суботу листопада (цьогоріч – 25 листопада). Цей звичай є елементом Всеукраїнської акції «Свічка у вікні», яку понад 10 років тому запровадив американський дослідник геноциду українців – Джеймс Мейс. Мета акції – вшанувати понад 7 млн. українців, за якими свого часу всупереч християнській традиції ніхто не засвітив свічку на спомин і не справив тризну, а також – об`єднати українців всього світу у спільній пам`яті, щоб знання не дозволили повторитися подібному злочину в майбутньому.

 

7 листопада 2017 року учасниками освітнього майстер-класу «Не дамо згасити свічу пам’яті» стали учні 9-10 класів спеціалізованої школи-інтернату №15 Святошинського району міста Києва. Пізнавальна лекція від наукового співробітника музею була преамбулою, а потім під керівництвом Ольги Вигодованець вони власноруч виготовили свічки з воску та оздобили їх.

 

Запрошуємо всіх охочих до участі у майстер-класі «Не дамо згасити свічу пам’яті». Для запису до участі просимо телефонувати за телефоном : (044) 254-45-11.

 

Більше інформації про майстер-клас та інші інтерактивні заняття, що пропонує музей своїм відвідувачам, читайте на сторінці сайту музею.

http://memorialholodomor.org.ua/science/interactive-lessons