Відбулося публічне обговорення зміни назви (перейменування) Національного музею «Меморіал жертв Голодомору»
22 липня 2019 року на базі Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» відбулося публічне обговорення у формі засідання за круглим столом зміни назви (перейменування) Національного музею «Меморіал жертв Голодомору». За основу було взято варіант запропонований ГО «Історична пам’ять» – Національний музей Голодомору-геноциду.
Впродовж місяця – з 20 травня по 20 червня 2019 року, музей збирав пропозиції та зауваження від громадськості. Перейменування підтримали Асоціація дослідників голодоморів в Україні, Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса, БО Міжнародний благодійний фонд розвитку Меморіалу жертв Голодомору, Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 рр., Інститут дослідження Голодомору.
Представники цих організацій та установ, а також історики – дослідники теми і представники громадськості взяли участь у підсумковому обговоренні даного питання.
Нагадуємо, що громадське обговорення щодо зміни назви (перейменування) Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» розпочато 20 травня 2019 року. Потреба перейменування з’явилась під час реконструкції І черги та будівництві ІІ черги музею – назва мала б не лише охоплювати весь комплекс, а й відображати його діяльність. Крім того, враховані побажання відвідувачів про те, що на території музею відсутня будь- яка інформація про заклад.
Саме тому, зважаючи на ситуацію що склалася, постало питання про перейменування Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» на Національний музей Голодомору-геноциду.
Абсолютна більшість учасників громадського обговорення підтримала ініціативу перейменування: 20 осіб з 27 підтримали зміну назви.
В ході обговорення було запропоновано 2 варіанти назви:
– Національний музей Голодомору-геноциду
– Національний музей Голодомору-геноциду українського народу.
Рекомендовано внести зміну у наступному варіанті – Національний музей Голодомору-геноциду, в якому акцентовано увагу на геноцидному характері злочину проти українців та музейній діяльності закладу.
Відтак, музей звернувся до Міністерства культури України як державного органу, що має врахувати пропозиції громадськості та завершити процес зміни назви (перейменування) відповідно до процедури.