Виставку «Нас вбивали, бо ми – українці» відкрили у Торгово-промисловій палаті України

27 Вересня 2018

27 вересня 2018 року у Торгово-промисловій палаті України презентували виставку «Нас вбивали, бо ми – українці». Виставку відкрили: Генеральний директор Національного музею “Меморіалу жертв Голодомору” Олеся Стасюк, заступник голови Всеукраїнської правозахисного товариства «Меморіал» імені Василя Стуса Юрій Баланюк, Державний секретар Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олексій Перевезенцев та Президент Торгово-промислової палати України  Геннадій Чижиков.

Під час презентації директор Меморіалу жертв Голодомору Олеся Стасюк  наголосила на важливості продовження роботи по донесенню правди про Голодомор як в Україні, так і за її межами. Директор розповіла про Міжнародну акцію «Запали свічку пам’яті», яка згуртовує небайдужих людей з усього світу для гідного вшанування пам’яті всіх, кого вбили і хто постраждав у роки Голодомору.

Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков сказав про важливість поширення інформації про Голодомор. Подякував Національному музею «Меморіал жертв Голодомору» та Товариству «Меморіал» імені Василя Стуса за активну діяльність у цьому напрямку. Та повідомив, що виставка, також буде представлена у регіональних відділення ТПП по всій Україні.

Державний секретар Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олексій Перевезенцев передав  присутнім вітання Першого віце-прем’єр-міністр України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Степана Кубіва. Та зачитав листа від Першого віце-прем’єр-міністр України щодо важливості памяті про Голодомор та необхідності поширення знань про історію геноциду українців. У листі Степан Іванович зазначив, що  виставка «Нас вбивали, бо ми – українці…», розповідає історію Голодомору крізь призму Конвенції ООН 1948 року запобігання злочину геноциду та покарання за нього, що дає змогу зрозуміти причини та намір вчинення злочину.

Заступник голови “Меморіалу” Юрій Баланюк говорив про діяльність організації в 2018 році та підкреслив, що для товариства пріоритетним є напрямок широкої інформаційної кампанії про Голодомор, в рамках якої спільно з Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» та іншими організаціями було проведено Міжнародну наукову конференцію: «Штучні голоди в Україні в ХХ столітті».

По закінченню презентації Генеральний директор музею Олеся Стасюк більш детально розповіла про виставку, акцентуючи увагу на використаних архівних матеріалах, свідченнях очевидців Голодомору. Повідомила про поточні проекти музею та заплановані заходи до 85-х роковин Голодомору.