Візит представників посольства США до музею

3 Січня 2017

4 січня 2017 року Меморіал жертв Голодомору відвідали Карен Робблі, радник з питань преси, освіти та культури Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, та Вільям Бистрянські, генеральний консул Посольства США.

Гості були ознайомлені з меморіальним комплексом, Залою пам’яті, мистецьким проектом «163» та історією Голодомору.

Більше місяця тому, до 83-х роковин вшанування пам’яті жертв Голодомору, Білий дім США в офіційній заяві висловив солідарність американського народу з українським у пам’ять про мільйони жертв геноциду 1932-1933 років та підтримку українців в боротьбі за цілісність України.

Тоді ж Асамблея американського штату Каліфорнія прийняла резолюцію в пам’ять про мільйони жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

В 2015 році у Вашингтоні було відкрито Меморіал присвячений пам’яті жертв Голодомору.

Солідарність та підтримка США України в боротьбі за правду про радянський геноцид українців в 1932-1933 роках сягає 1988 року, коли були оприлюднені висновки Комісії Уряду США з питань Голоду в Україні. Комісія дійшла висновку, що жертви «були заморені голодом у штучному голоді» і те, що «Йосип Сталін та його оточення здійснили геноцид проти українців в 1932-1933 роках»