Вперше: адаптоване освітнє заняття для незрячих у Музеї Голодомору
Освітня команда Музею Голодомору вперше провела адаптоване освітнє заняття для незрячих!
Протягом 2 місяців команда музею разом із експертами у сфері інклюзії та доступності працювали над адаптацією музейних продуктів.
26 вересня 2020 року спільнота ГО «Особливі» відвідала Музей Голодомору. Владислав у супроводі мами Ярослави, Даня з мамою Анною, Олексій з мамою Людмилою ознайомилися з територією музею і в форматі адаптованої екскурсії прослухали історію Голодомору та унікальні свідчення очевидців із музейної колекції, протестували макети території Музею та Зали пам’яті, дослідили меморіально-декоративні елементи: Вівтар пам’яті, Янголів скорботи, Ріллю пам’яті, Сходи в минуле.
Опісля учасники розпочали роботу над заняттям про фото 1930-х рр., під час якого дізнались історію австрійського інженера Александра Вінербергера та оглянули тактильні фото, створені на основі його світлин.
«Історію Голодомору повинен знати кожен, особливо діти та підлітки, щоб не потрапляти під вплив пропаганди в інтернеті», — поділилася враженнями Людмила, мама Олексія.
Адаптація музейного простору відбувається в рамках проєкту «Дотик на пам’ять» за підтримки Українського культурного фонду. Більше про цей проєкт ви можете прочитати за посиланням.
Дякуємо ГО «Особливі» за допомогу в організації першої адаптованої екскурсії, а також ГО «Культурні географії», Ользі та Євгену Свєт за фаховий супровід в імплементації програми.
Важлива історія повинна бути доступною кожному.