Вийшла друком книжка «Механізми творення Голодомору: хлібозаготівельні кампанії 1931-1933 р.р. на Дніпропетровщині»

3 Серпня 2023

Музей Голодомору вітає провідну наукову співробітницю, доктора історичних наук Наталю Романець із виходом книги «Механізми творення Голодомору: хлібозаготівельні кампанії 1931-1933 р.р. на Дніпропетровщині: збірник документів та матеріалів». Видання є результатом тривалої роботи упорядниці видання в архівах і музейних фондах.

До збірника включено документи та матеріали обласної та районної преси із фондів Державного архіву Дніпропетровської області, Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. І. Яворницького, Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, які характеризують геноцидні механізми організації хлібозаготівельних кампаній 1931–1933 рр. у Дніпропетровській області, що призвели до тотального вилучення продовольства у селян, а відтак – до Голодомору 1932–1933 рр.

Більшість представлених документів зберігалася під грифом «Таємно» та після розсекречування публікується вперше. Видання містить вступну статтю, археографічну передмову, коментарі до документів, покажчики.

«Загалом в Україні проведено значну й різносторонню пошуково-дослідницьку роботу з вивчення хлібозаготівлі 1931–1933 рр. Головний її підсумок полягає в залученні до наукового обігу великого комплексу нових джерел та їхнє наукове осмислення в контексті встановлення причин Голодомору. Однак попри серйозні здобутки вітчизняної історіографії залишаються проблеми, які вимагають додаткового комплексного дослідження, серед яких – регіональні особливості творення Голодомору. Тому пропоноване наукове дослідження покликане заповнити цю лакуну на прикладі Дніпропетровської області, яка відігравала важливу роль у хлібозаготівельних кампаніях 1931–1933 рр., оскільки була одним з основних виробників і постачальників товарного хліба не тільки в Україні, а й у СРСР. До того ж Дніпропетровська область була тоді однією з найбільших адміністративно-територіальних одиниць України», – зазначає у вступній статті упорядниця видання Наталя Романець.

Збірник пройшов наукове рецензування Інституту історії України НАН України та розрахований на науковців, викладачів, студентів і всіх, хто цікавиться історією України XX cт.
Вже від сьогодні книгу «Механізми творення Голодомору: хлібозаготівельні кампанії 1931-1933 р.р. на Дніпропетровщині: збірник документів та матеріалів» можна придбати на касі музею. Вартість 380 грн.

Також ви можете замовити видання онлайн. Щоб отримати книжку, сплатіть її вартість (380 грн) за цими реквізитами (враховуйте, що банк може стягувати комісію):

Національний музей Голодомору-геноциду

Адреса м. Київ вул. Лаврська, 3

Рахунок:  UA338201720313251001202056526

в Державна казначейська служба України, м. Київ

МФО 820172

ЄДРПОУ 36588948

Тел/ф (044)254-45-89

Квитанцію про сплату вартості книжки надішліть нам на електронну пошту [email protected] та вкажіть свої прізвище, ім’я, номер телефону та куди відправляти і яким перевізником (Укрпошта, Нова пошта). Пересилання – за ваш рахунок.

До уваги! Відправка книжок здійснюється на наступний день після зарахування коштів на рахунок Музею.