Вистава «SИN» знову в Музеї Голодомору

8 Листопада 2023

19 листопада 2023 року о 16:00 в Національному музеї Голодомору-геноциду вже впʼяте відбудеться вистава Театральної майстерні ПОГLЯD «SИN» за оповіданням одного з найвизначніших прозаїків українського «розстріляного відродження» Валер’яна Підмогильного. В межах заходів до Дня пам’яті жертв Голодомору.

ІСТОРИЧНІ ВІДОМОСТІ

Не всі знають, що Голодомор 1932–1933 років був не першим голодом на українських землях. Перший масовий штучний голод, організований більшовицькою росією, припав на 20-ті роки минулого сторіччя, охопивши південні губернії УСРР. Через неврожай на Кубані та Поволжі, спричинений посухою, більшість українського зерна вилучали й вивозили до росії. Так, протягом 1921–1923 років від голоду потерпали мільйони українців. Будь-яку інформацію про голод в Україні заборонили виносити на широкий загал. Українська і російська преса була поглинута партійною цензурою.

ПРО ВИСТАВУ

Одним із перших письменників, який наважився написати про голод 1921–1923 років став Валер’ян Підмогильний. Його оповідання «Син» вийшло друком того ж 1923 року. У своєму творі письменник описав, як страшне випробування голодом впливає на людську свідомість, як інстинкти переважають над мораллю, а байдужість над милосердям.

Вистава «SИN» про побут та життя українців під час штучного масового голоду 1922–1923 років. Головний герой оповідання Грицько Васюренко – СИН – стає заручником не лише жорстокої системи, а й власних принципів та переконань. Він бачить, як його односельці змушені віддавати свій хліб, землі та худобу. Він бачить безнадійність народу, який звикає до голоду та ставиться до цого, як до своєї буденності.

Чи зможе СИН знайти в собі сили, щоб догледіти змучену матір і лишитися людиною в нелюдських умовах?

Лейтмотивом вистави є народні українські пісні, що виконує наживо у понад 30 голосів заслужений народний ансамбль пісні й танцю України «Дарничанка» Центру творчості «Печерськ».

Режисери вистави Єгор Водяхін та Крістіна Шелудько.

Вартість квитків – 250 грн.

Квитки – за посиланням: https://concert.ua/uk/event/sunЗовнішнє посилання.