Запрошуємо на публічний діалог, присвячений кримськотатарському національному лідеру Номану Челебіджіхану

13 Січня 2023

Запрошуємо на публічний діалог «Номан Челебіджіхан (1885–1918): кримськотатарський національний лідер, письменник і муфтій», що відбудеться 19 січня 2023 року в Національному музеї літератури України.

Номан Челебіджіхан – кримськотатарський національний лідер, перший демократично обраний муфтій мусульман Криму, Литви, Польщі, Білорусі і України, громадсько-політичний діяч, письменник і поет. Один з організаторів першого Курултаю, перший голова Кримськотатарського національного уряду у 1917-1918 рр. Слова його вірша «Ant etken!» («Я присягнувся!») стали національним гімном кримських татар. У січні 1918 був заарештований більшовиками. Розстріляний 23 лютого у міській в’язниці Севастополя.

Організатори:

Національний музей літератури України
Національний музей Голодомору-геноциду
Інститут культурології НАМ України

Дата: 19 січня 2023, четвер

Час: 14:00 – 15:15

Місце: Національний музей літератури України, вул. Б. Хмельницького, 11, зал бібліотеки

Модератор заходу – кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду Андрій Іванець

План заходу:

1.   Портрет на тлі епохи. Життєпис Номана Челебіджіхана за книжками кримськотатарського письменника і дослідника Юнуса Кандима та українського історика Андрія Іванця. Виступ – Андрія Іванця.

2.   Літературна творчість Номана Челебіджіхана у контексті кримськотатарської літератури зламу століть. Виступ – редакторки серії «Кримськотатарська проза українською», старшого наукового співробітника Інституту культурології Надії Гончаренко.

3.   Читання уривків з твору Номана Челебіджіхана «Молитва ластівок». Читці – Аліна Бондаренко, Арслан Фазілов.

Запрошуємо вас!