Збережи правду: соціальна реклама до 87-х роковин Голодомору-геноциду

19 Листопада 2020

Музей Голодомору запустив соціальну інформаційну кампанію до 87-х роковин Голодомору-геноциду. Візуальне рішення створив відомий український клуб ілюстраторів Pictoric.

Соціальна реклама закликає зберегти пам’ять про своїх рідних і злочин геноциду української нації, передавши записані свідчення, старі світлини, родинні реліквії для експозиційного наповнення другої черги Музею Голодомору.

Основні гасла цьогорічної інформаційної кампанії: 

Збережи пам’ять передай правду

Збережи пам’ять передай до Музею

Хештег кампанії #ЗбережиПравду

«У нашій соціальній рекламі ми робимо акцент на тому, що кожен українець може долучитися до збереження пам’яті та правди про Голодомор, про злочин геноциду української нації», – говорить генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк.

Розкажіть історію родини, запишіть свідчення свого дідуся чи бабусі, дослідіть сімейний фотоархів та реліквії – передайте їх до музею. Для того, щоб поділитися історіями та родинними предметами пам’яті, напишіть на музейну скриньку [email protected].

Інформаційна довідка: Четверта субота листопада – день, що об’єднує українців через спільне минуле – День пам’яті жертв Голодомору. Цьогоріч Україна та світ вшановуватимуть невинно вбитих голодом українців 28 листопада.

Традиційно о 16:00 ми запалимо свічки у вікнах своїх будинків або біля меморіалів пам’яті жертв Голодомору-геноциду по всій Україні та за кордоном. Це всеохопна акція «Свічка у вікні», яку 2003 року ініціював дослідник Голодомору Джеймс Мейс.

Голодомор (від словосполучення «морити голодом») – власна назва геноциду українців, вчиненого тоталітарним комуністичним режимом у 1932-33 роках.

В самому СССР десятиліттями існувала заборона на пам’ять про жертв Голодомору – жодних публічних розмов, жодного вшанування пам’яті невинно вбитих. Нині ми маємо можливість говорити та поширювати правду, аби цей злочин ніколи не повторився.

Музей Голодомору — це єдиний у світі музей, який розповідає про геноцид українців. Ми навчаємо протистояти ненависті та порушенню прав людини, застерігаємо суспільство від повторення вчинення злочину геноциду шляхом накопичення і поширення знань про Голодомор.