Журналісти СNN побували в Музеї Голодомору

31 Січня 2023

У вівторок, 31 січня, знімальна група однієї з найбільших міжнародних телерадіокомпаній CNN відвідала Музей Голодомору. Представників ЗМІ цікавили паралелі між історією Голодомору та сучасним геноцидом, який вчиняють російський режим та армія в Україні. Знімальну групу очолив провідний міжнародний кореспондент CNN  Сем Кайлі (Sam Kiley).

Завідувач інформаційно-видавничого відділу музею Михайло Костів провів гостям оглядову екскурсію про історію Голодомору та дав коментар, де зазначив, що путінська Росія часто використовує найжорсткіші методи, характерні для злочину геноциду, зокрема ті, які застосовували і в 1930-х роках.

Зокрема Михайло Костів наголосив на брехливій, цинічній пропаганді, яка супроводжувала геноцид як у 19321933 роках, так і в сучасності. В 20222023 роках путінський режим знову використовує продовольство як зброю. Блокування українських портів, викрадення зерна з окупованих територій, шантаж голодом не тільки України, але й світу — все це стало одним із важливих елементів війни, яку веде Росія проти України.

У роки Голодомору режим активно застосовував практику «чорних дощок», що фактично означало блокування населених пунктів та вилучення усіх продуктів харчування у населеннях цих сіл. У 20222023 роках путінський режим також створює умови, несумісні з життям, блокуючи населені пункти та здійснюючи планомірні бомбардування і ракетні обстріли цивільної інфраструктури, житлової забудови українських міст та сіл.

Нагадаємо, 15 грудня 2022 року знімальна група південнокорейського суспільного мовника «KBS» у межах зйомок документального фільму про Україну відвідала Музей Голодомору.