Звіт-2021: яким був цей рік у Музеї Голодомору

1 Січня 2022

Оновлена Зала Пам’яті, унікальні експонати, масштабна експедиція Україною та чимало іншого – важливого і цікавого. Команда Музею Голодомору презентувала звіт за 2021 рік.

«Вже понад десять років Національний музей Голодомору-геноциду розповідає українцям та гостям з-за кордону історію Голодомору-геноциду. Про те, як комуністичний тоталітарний режим вчинив найбільший злочин проти української нації. 2021  року Україна вшановувала 100-ті роковини масового штучного голоду 1921–1923 та 75-ті роковини масового штучного голоду 1946–1947 рр. У  2022–2023 рр. ми будемо вшановувати 90‑ті  роковини Голодомору-геноциду 1932–1933  рр. Навіть  через багато років відкриваються нові дані про історію злочинів комуністичного тоталітарного режиму. Завдання нашого музею — зберігати пам’ять про жертв Голодомору, поширювати правду, вивчати і досліджувати сторінки історії, які довгий час від нас намагалися приховати. Цього року ми повністю оновили експозицію Зали пам’яті. Тут  вперше представлено експонати з фондів Музею, що були зібрані в експедиціях Україною і передані відвідувачами. Також  за  допомогою нових технічних засобів уперше представлено результати десятирічних досліджень істориків: про місця масових поховань, про повстання та «чорні дошки». 2021 р. ми продовжили наші експедиції, під час яких проїхали містами і селами одинадцяти областей України та записали 120 історій свідків Голодомору. Ми підготували і видали посібник для вчителів «Голодомор 1932-1933 років — геноцид української нації», який пройшов апробацію в школах і отримав схвальні відгуки педагогів. Ми створили та проводимо нові екскурсії, онлайн-уроки та майстер-класи. Намагаємось бути цікавими і доступним онлайн та офлайн для всіх вікових категорій. Ми не боїмося розповідати історію геноциду українців навіть дітям, бо знаємо, як це робити правильно, не травмуючи. І найцінніше, коли згодом ці діти приводять до Музею своїх батьків. Знання правди про Голодомор, пам’ять про геноцид — це запобіжники від неповторення в  майбутньому. Це наша зброя, яка захищає українську державу та ідентичність. А бути озброєним особливо важливо сьогодні, коли наша незалежність знову в небезпеці», – Олеся СТАСЮК, генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду.

Річні звіти Музею 20192021.