Для викрадених на Херсонщині і Запоріжжі українців окупанти відкрили ще одне СІЗО в Сімферополі

11 Січня 2023

Окупанти обладнали у Сімферополі друге СІЗО для утримання українців, викрадених на Херсонщині і Запоріжжі. Про це Громадському радіо повідомила голова правління «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник.

«Крим використовується для утримання заручників. Нам відомо, що туди почали звозити людей з окупованих територій. Насамперед із Херсонської і Запорізької областей. Спочатку це було СІЗО №1. А кілька місяців тому було відкрито друге СІЗО, за адресою колонії у Сімферополі. Цей новий слідчий ізолятор розрахований на 450 людей. Ми знаємо, що наприкінці минулого року там було 110 людей, однак туди продовжують звозити заручників», — розповіла правозахисниця.

Ольга Скрипник зазначила, що особливістю цього СІЗО є те, що не на всіх людей, яких там утримують, відкриті кримінальні справи. Частина з них визнає російська влада, а частину — не визнає.

«По деяких з них, наприклад, по активісту з Нової Каховки Сергію Цигіпі, навіть є відмова ФСБ РФ. Росіяни кажуть, що його там немає, хоча у нас є підтвердження, що він саме там утримується», — розповіла правозахисниця.

На тамтешніх заручників відкривають сфабриковані справи, найчастіше за двома статтями. Перша — звинувачення в акті міжнародного тероризму. Здебільшого це стосується активістів, волонтерів, учасників АТО, їхніх родичів. Друга стаття — утворення незаконних збройних формувань. Найчастіше за нею звинувачують кримських татар.

Щодо кількості незаконно утримуваних осіб в кримських СІЗО, Ольга Скрипник зауважила, що наразі можна казати про близько 200 людей. Серед них навіть є іноземці. Втім, зазначає правозахисниця, заручників може бути значно більше, адже до багатьох не пускають ані адвокати, ані родичів.