Свічка пам’яті у Вікіпедії. Розкажіть більше про Голодомор-геноцид

29 Листопада 2023

З 25 листопада по 4 грудня 2023 року запрошуємо долучитися до акції запалювання не тільки свічки у вікні, а й віртуальної свічки пам’яті про Голодомор-геноцид у Вікіпедії — найбільшій онлайн-енциклопедії світу.

На сторінці проєкту «Свічка пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років» є перелік статей, які можна започаткувати чи поліпшити. 

Важливо створювати якісні статті в українській Вікіпедії, а також в інших мовних розділах, щоб вони міститили інформацію про цю віху нашої історії. Наприклад, досі відсутня стаття про Джуня Олександра Прокоповича чи стаття-список про Регуляторні документи, що сприяли Голодомору.

Перегляньте статтю у Вікіпедії про своє рідне село, місто чи містечко   чи є там згадка про Голодомор? Чи наведено дані про кількість жертв, пам’ятки культурної спадщини пов’язані з тими подіями, інші дані?

Також можна завантажувати фотографії з подій вшанування до Вікісховища і додавати інформацію про пам’ятки культурної спадщини пов’язані з пам’яттю про Голодомор до статей про населені пункти, ілюструвати їх, створювати повноцінні статті (за умови, що є достатньо джерел).

В українській Вікіпедії є категорія статей під назвою «Голодомор». Ви можете покращувати статті в цій категорії, або заглибитися і подивитися, які теми вже розкриті або які джерела використовували автори. Наприклад, стаття «Голодомор в Україні 19321933 років» містить чимало джерел та має багато посилань, які дозволяють охопити тему в цілому. Сама стаття ж потребує суттєвої переробки та поліпшення.

Потрібно інформувати світ про цю складну сторінку нашої історії. Розповідати, хто її досліджував, які закони і порядки режиму уможливили мільйони смертей, які фільми та книжки розкажуть сучасному глядачу/читачу більше. Якщо робити це якісно і якомога повніше, є шанс, що ми збережемо свідчення злочинів режиму, розкажемо про його жертв і свічка пам’яті не погасне.

Якщо ви раніше не писали статті у Вікіпедію можете ознайомитися зі шпаргалкою чи брошурою для редагування. Також є відео, які можуть допомогти зареєструватися, поліпшити чи створити статтю, або проілюструвати її.