У Дніпрі з’явиться Музей спротиву Голодомору

19 Лютого 2020

У Дніпрі створили  Музей спротиву Голодомору.

Навесні 2019 року Лілія Богачева як Голова Громадської ради при Дніпровській міській раді ініціювала необхідність звернення до керівництва Дніпропетровської області щодо створення Музею пам’яті жертв Голодомору.

7 травня 2019 року цю ініціативу підтримали Загальні збори Громадської ради при Дніпровській міській раді, де було прийняте рішення про створення в Дніпропетровській області окремого тематичного Музею пам’яті жертв Голодомору.

Нагадаємо, 13 листопада 2019 року у Дніпрі пройшов круглий стіл «Голодомор: питання формування національної пам’яті серед населення Дніпропетровської області», ініційований Громадською радою при Дніпровській міській раді,  Національним музеєм Голодомору-геноциду та Інститутом дослідження Голодомору, на якому генеральний директор Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк запропонувала створити саме Музей спротиву Голодомору, оскільки Дніпропетровщина була одним із найбільших центрів антибільшовицького повстанського руху напередодні та в роки Голодомору.

19 лютого 2020 року депутати Дніпровської міської ради проголосували  за створення окремого тематичного Музею спротиву Голодомору, інформує пресслужба міської ради. Із приміщенням для музею поки не визначилися.

Депутати також затвердили Статут закладу, за яким джерелами фінансування визначені, зокрема, кошти міського бюджету та доброчинні внески громадян.

Саме цей музей має виконати надважливі завдання сьогодні:

• накопичувати та поширювати знання про Голодомор-геноцид у південно-східному регіоні України,
  • вшановувати й увічнювати пам’ять жертв Голодомору,
  • виховувати молоде покоління та формувати громадянське суспільство з метою захисту прав і свобод громадян,
  • в умовах російсько-української війни допомагати усвідомити громадянам необхідність збереження власної державності, аби попередити подібний злочин у майбутньому.

Кандидат на посаду директора новоствореного Музею спротиву Голодомору Лілія Богачева активно співпрацює із Музеєм Голодомору та надалі отримуватиме наукову підтримку від музейників з Національного музею Голодомору-геноциду та Інституту дослідження Голодомору стосовно наукового дослідження теми, збирання музейних предметів та формування нової музейної експозиції.