У Києві презентували доповнену версію книги «Людяність у нелюдяний час»

21 Листопада 2018

19 листопада 2018 р. в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація нового доповненого видання книжки «Людяність у нелюдяний час». Її вихід приурочений до 85-тих роковина Голодомору, повідомляє Укрінформ.

Участь у презентації взяли упорядники книги, співробітники Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак і Вікторія Яременко. До нового видання «Людяності у нелюдяний час» увійшла інформація про понад 180 праведних людей часів Голодомору, прізвища та імені яких встановлено на основі документальних даних та усних свідчень.

«Книга, яку презентуємо сьогодні, про праведних людей і праведні діяння у роки Голодомору є невеликим вкладом у справу відновлення національної пам’яті. Наша книга не є вичерпною і сподіваюсь список доброчинців буде й надалі доповнюватися», – говорить Володимир Тиліщак.

Вікторія Яременко наголосила: «У книзі вміщено історії різних людей, стратегії вчинків яких були схожими. Вони рятували життя. Одне, кілька чи цілої громади – залежно від того, які мали можливості. Що кожна історія – подвиг, розумієш тільки після «занурення» у ті страшні роки». Головною метою акції зі збору спогадів про праведників, яку  Інститут національної пам’яті започаткував ще у 2009 році, є вшанування пам’яті доброчинців, які не боялися чинити опір геноцидній політиці та, попри ризик смертельної розправи, рятували людей у роки Голодомору.

Перше видання книжки «Людяність у нелюдяний час. Доброчинці в часи Голодомору» побачило світ у 2013 році. Тоді було оприлюднено відомості про понад 140 доброчинців – вчителів, лікарів, священиків, голів сільрад та інших, чиї діяння збереглися у народній пам’яті. Отримати безкоштовно книгу можна, звернувшись з листом до Українського інституту національної пам’яті.