Чорно-біле фото Гарета Джонса, західного кореспондента.

У Києві з’явиться вулиця Ґарета Джонса

30 липня 2020 року на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили нові назви низки столичних топонімів, серед яких вулиця Ґарета Джонса.

Відтак, у Шевченківському районі столиці з’явиться провулок, який носитиме ім’я британського журналіста. Досі провулок називався Проєктний 1312, — повідомляє пресслужба КМДА.

Ідею перейменування підтримали 104 особи, двоє проголосували проти. Громадське обговорення відбувалося на сайті КМДА з 19 березня по 19 травня 2019 року.

Ґарет Джонс був одним із перших західних кореспондентів, які своїми публікаціями розповідали світові правду про Голодомор-геноцид. Подорожуючи Україною та публікуючи матеріали про геноцид українців, репортер ризикував власним життям.

29 березня 1933-го Ґарет Джонс скликав у Берліні пресконференцію, на якій вперше публічно заявив про катастрофічний голод в Україні. Пресреліз передрукували провідні світові видання, зокрема New York Evening Post та Manchester Guardian.

12 серпня 1935 року Ґарета Джонса убили за загадкових обставин під час подорожі до Маньчжурії. Те, що в організації його поїздки брали участь троє осіб, причетних до радянських спецслужб, наштовхує на думку, що саме комуністичні каральні органи були винуватцями смерті британського журналіста.