Оновлена аудіоекскурсія для відвідувачів, що мають порушення зору

3 Січня 2023

На сайті Музею Голодомору доступна онлайн оновлена аудіоекскурсія для відвідувачів, що мають порушення зору. Роботу над нею нещодавно закінчив освітньо-екскурсійний відділ нашого музею.

Тривалість екскурсії становить 75 хвилин. Вона містить детальний опис експонатів, зображень і музейного простору, розповідає, як облаштовано наземну і внутрішню частини нашого закладу та що символізують ті чи інші фрагменти музейного комплексу. Також до екскурсії включено аудіофрагменти свідчень очевидців Голодомору та короткий виклад історії геноциду 1932-1933 років.

Текст адаптувала Галина Голубєва, екскурсію озвучили Тетяна Асєєва, Дмитро Байкенич, Тетяна Сопронюк та Дарія Чудінова, фрагменти свідчень підбирала Ольга Вигодованець.

Три роки тому на створення такої екскурсії нас надихнула робота над проєктами «Дотик на пам’ять» та «Доступний сайт — доступний музей» (за підтримки Українського культурного фонду). Ми вдячні учасникам віртуального клубу Київського центру незрячих, на одній із зустрічей якого відбулась апробація аудіоекскурсії.

Відтоді ми постійно оновлюємо наповнення цієї екскурсії, аби нашим відвідувачам було цікаво віртуально побувати в нас знову і знову.

Уже зараз аудіоекскурсію можна безкоштовно прослухати на нашому сайті.

Окрім того будемо раді бачити вас у нашому музеї офлайн. Відвідувачі з порушеннями зору зможуть оглянути в нашій експозиції тактильні макети та зображення, що супроводжуються QR-кодами з посиланнями на аудіодескрипцію експонатів та прослухати аудіосвідчення біля кожного з експонатів.

Запрошуємо вас!