Мадонна Голодомору – 33

19 Грудня 2016

Мадонна Голодомору -33 – графічний твір архітекторки з Австралії Марусі Яроцької, що зображує Матір-Україну з чорним ореолом, символом трагічної жалоби страхітливого Голодомору 1933-го року, коли в Україні мільйони українців вмирали, переносячи жахливі терпіння Голгофи Голоду. Вкрилася земля України хрестами та горами трупів через вивіз всього урожаю, через навмисно створений Голод-Голодомор.
Тримаючи в руці п’ять колосків пшениці, українське дитя запитує свою Матір-Україну, чому в Україні запанував страшний голод, чому український чорнозем укритий мільйонами трупів, чому голодних українських дітей розстрілюють за жменьку колосків пшениці? Страждальна Матір-Україна, зморена голодом, шепоче синові лише одне слово: «Геноцид». В 1933-му році пшениця стала знаряддям Геноциду, бо за привласнення п’яти колосків пшениці за законом совєтської влади засуджували на смерть всіх, включаючи дітей.
У 80-ті роковини Голодомору 1933-го року не забуваймо, що сталося в тому трагічному році. Запитаймо, чому того року з голоду вмирало щодня понад 25 000 Українців? Хто спланував жахіття штучного Голоду і хто дав наказ його виконати? Хто відповідальний за смерть десяти мільйонів невинних українських душ? Чому був спрямований цей акт Геноциду проти Українського народу?
Світ не має права забувати Голодомор України.

Маруся Яроцька

Графічний твір «Мадонна Голодомору-33» (2013 р.)
В 2016 році Маруся Яроцька подарувала Меморіалу жертв Голодомору вишиту бісером ікону «Мадонна Голодомору-33», вишиту майстром Романом Магоцьким за однойменним графічним твором.