Виставка картин Сабатіно Шіа «Геноцид українців. Голодомор»
18 вересня 2018 року письменник та художник міжнародного рівня з Неаполя Сабатіно Шіа вперше представив в Україні свої роботи, присвячені Голодомору. Це серія полотен «Геноцид українців» (5 картин), що розповідають про 1932–1933 роки через зображених в алегоричній формі персонажів, які символізують сталінський режим.
Сабатіно Шіа — відомий італійський байкар. Для нього байка — це середовище, через яке можна повідомляти про проблеми, що оточують суспільство. Як про особисті, так і про проблеми цілих народів. Абсолютно природно, що письменницька робота автора переплітається з мовою живопису. Вся його творча діяльність спрямована не лише на питання повсякденного життя людини, а в своїй більшості на порушення політичних тем та фактів історії, що вплинули на наше існування сьогодні. Сабатіно є автором низки казок. Всі його художні роботи покликані говорити про «речі, які не можна забути».
У картинах серії «Геноцид українців. Голодомор» художник передає біль і відчай мільйонів убитих, називаючи їх «блукаючими душами», торкаючись питання замовчування і приховування Голодомору. Використані кольоротони, фігури зі стилізованими рисами, з простими і в основному монохроматичними лініями помилково створюють враження блискуче спокійного ландшафту. Яскравість кольорів, здається, збігається з драмою зображених фактів. Попри драматизм та жорстокість теми, мова живопису спрямована на комунікативну простоту, яка часто набуває дитячих рис.
Мета — роз’яснити привабливою мовою немислимі речі, розповісти незручні і жорстокі факти, які ховає в собі історія Голодомору.
Для художника, простота і наївність — головні принципи, завдяки яким можна зрозуміти і зробити доступним людський біль.