Виставу про Голодомор переглянув Посол України в Ірані

12 Березня 2021

12 березня, в тегеранському театрі Neauphle-le-Chateau закінчився прем’єрний показ вистави «Голодомор», – про це повідомляє Посольство України в Ісламській Республіці Іран.

Ця вистава є фінальною частиною трилогії, яку продюсували Сафарі та Хаджизейнал у 2019 та 2020 роках. Перша з них називалася «Жіночий Освенцим», друга – «Берлін 10:10». Спроба винести на театральну сцену тему Голодомору в Україні є першою не лише в Ірані, а можливо, й у всій Азії. В самому Ірані п’єса викликала жвавий інтерес серед театрально-мистецьких кіл завдяки потужній рекламній компанії та інтересу місцевої аудиторії до історичних подій.

Сценарій п’єси був написаний іранським драматургом Алі Сафарі, авторську ідею втілює на сцені молодіжний аматорський колектив театральної трупи «Сегане» за режисурою Рахі Хаджізейнал. Акторський склад: Саріна Азад-Мілані, Фаршада Айюбі, Мохаммад Пасандіде, Тім Такізаде, Фарзане Сейрі, Аху Шафієя, Мілад Салехванд, Мехді Аббасі, Ніка Касемі, Атефе Мусаві та Алірези Валіпур.

Навіть в умовах протиепідемічних обмежень спектакль щоденно відвідувала значна кількість глядачів. Посол України в Ірані С.Бурдиляк, разом зі співробітниками Посольства також відвідали виставу та зустрілися з творчим колективом театру. Під час зустрічі було наголошено на тому, що своєю роботою театральна трупа «Сегане» вносить істотний вклад в укріплення дружніх відносин між нашими народами, та побажав щоб іранський народ ніколи не знав такого лиха в своїй історії.

Нагадаємо, у листопаді Музей Голодомору представив аудіогід 33 мовами, серед яких є і перська.