В Німеччині презентували виставку Музею Голодомору
У німецькому місті Ессен сьогодні, 28 червня, відбулося відкриття виставки «Нас вбивали, бо ми українці», підготовленої Національним музеєм Голодомору–геноциду.
Приміщення для експонування надала Стара синагога (Die Alte Synagoge)– один із найбільших культурних осередків міста Ессен.
Відкрили виставку мер міста від партії Зелених Рольф Фліс, президент Міжнародної громадської організації українців «Четверта Хвиля» Ірина Ястреб, генеральний директор Музею Голодомору Олеся Стасюк (у Zoom–форматі) та директор Старої синагоги Урі Кауфман.
Генеральна директорка Музею Голодомору Олеся Стасюк долучилася до відкриття експозиції через Zoom.
«Сьогодні ми маємо висновки судових експертиз, наукових досліджень, що дало можливість отримати уявлення про масштаби злочину сталінського режиму», – каже генеральна директорка Музею Голодомору Олеся Стасюк і пояснює: «Ми не можемо спиратися лише на демографічні розрахунки, які були зроблені раніше. Адже йдеться про особливо тяжкі злочини, тому висновки щодо втрат мають робити винятково судові експерти, слідчі та криміналісти. Це – світова практика. А завдання істориків та демографів – допомогти у встановленні істини, надавши необхідну інформацію і дані. Заяви ж про те, що неважливо, скільки людей загинуло, головне, мовляв, визнати злочин геноцидом – це російські наративи.
Кожен народ має право знати свою історичну правду. Це питання нашої гідності, честі та національної безпеки. Це наш моральний обов’язок перед минулими та майбутніми поколіннями – встановити і знати, скільки українців було знищено. Ми це зробили попри те, що були спроби «п’ятої колони» дискредитувати тридцятирічну роботу. І сьогодні такий моральний обов’язок українське суспільство має перед Бучею, Бородянкою, Ірпенем, Маріуполем, Сіверодонецьком – кожним розтерзаним містом і селом, де окупаційні російські війська вчинили геноцид».
Нагадаємо, 10 червня у німецькому місті Ессен відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Геноцид українців: від минулого до сьогодення». Науковці закликали німецьких парламентарів визнати Голодомор актом геноциду. На звернення науковців оперативно відреагувала одна з правлячих політсил Німеччини – партія Зелених. Її речник з міжнародних питань, депутат Бундестагу Омід Нуріпур 11 червня висловився за необхідність визнання Голодомору 1932–1933 років актом геноциду українського народу. За словами політика, «визнання цього жорстокого злочину стало б важливим сигналом співпереживання та історичної поінформованості щодо народу України».