«ЧОМУ РОСІЯ КРАДЕ ЗЕРНО? (НЕ)НОВА ІСТОРІЯ ЗЛОЧИНУ»: виставка Музею Голодомору до Дня Незалежності України

24 Серпня 2022

У своїй загарбницькій війні проти України росія вдається до жорстоких і жалюгідних кроків, таких як голод. Зірвана посівна кампанія, викрадення та вивезення українського зерна, захоплення елеваторів, завантажувальних комплексів, сільськогосподарської техніки та цілих агропідприємств і, зрештою, навмисні масовані артилерійські обстріли сільськогосподарських угідь, урожай на яких або був знищений вогнем, або став непридатним до збирання.

Це ненове явище у нашій історії. Рівно 90 років тому більшовицька росія організувала Голодомор та виморила мільйони українців, аби втримати Україну в кордонах СРСР. Тепер режим путіна шантажує голодом світ, аби змусити Україну капітулювати. Вона знову використовує українське зерно як зброю, щоб зламати та підкорити українську націю.

Власне, про цю історичну спіраль, про зерно як символ свободи і незалежності та російсько-українського протистояння упродовж віків, зокрема й у сучасній війні, піде мова в рамках виставково-інформаційного проєкту Національного музею Голодомору-геноциду, що стартує  27 серпня 2022 року в Залі пам`яті (м. Київ, вул. Лаврська, 3).

Герої відеосвідчень, знятих українською студією документального кінематографу BABYLON’13 та експонованих у Залі Пам`яті, розкажуть, якою є ціна врожаю-2022 і за що помирають наші захисники. А ще відвідувач зможе відчути гіркий запах обгорілої пшениці з полів Сумщини та Миколаївщини, якій через війну і росіян не судилося стати хлібом.

У межах експонування виставки Музей Голодомору проведе кілька професійних зустрічей та дискусій на тему аграрної кризи у світі та суб`єктності України, яка через призму війни стала очевидною для кожного.

Кураторка проєкту – Яна Гринько.

За додатковою інформацією звертайтесяь до комунікаційниці Музею Ольги Юрчук: +38 0997609726