День пам`яті жертв Голодомору – 26 листопада 2016 року

26 Листопада 2016

День пам`яті жертв Голодомору – 26 листопада 2016 року

 

26 листопада 2016 року, в суботу, в День пам`яті жертв Голодомору, перші особи держави, представники всіх релігійних конфесій, громадськість, мас-медіа, жителі та гості столиці традиційно зберуться на території Меморіалу жертв Голодомору для вшанування пам’яті мільйонів українців, які стали жертвами геноциду в Україні в 1932-1933 років.

 

Офіційні заходи розпочнуться о 14.00. О 16:00 буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання та старт акції «Запали свічку». Увесь світ разом з Україною запалить свічки в пам’ять про жертв Голодомору.

Цього дня двері Меморіалу, виходячи з організаційних моментів, для відвідувачів будуть відчинені з 16:00. На території Меморіалу, на вулиці, будуть демонструватись документальні фільми про Голодомор та відеозаписи спогадів людей, які пережили геноцид. В приміщенні музею для відвідувачів буде представлено музейні фільми про Голодомор, свідчення очевидців, документальні виставки, інформаційні блоки, наповнені архівними документами, світлинами 1932-1933 років та мистецький проект «163» про масштаби людських втрат України від геноциду. Відомий бандурист Тарас Компаніченко виконає поминальні псалми, етнографічний хор «Гомін» – духовні піснеспіви. У виконанні етногурту «Барвінок» прозвучать обрядові голосіння, які є елементом традиційної народної культури і які були майже втрачені після Голодомору.

 

Ми живемо в умовах, коли й досі існує загроза існування української держави. Анексії Криму та російської агресії на Сході України передували заяви керівництва Російської Федерації, яка є правонаступницею СРСР,  про «єдиний народ» російський та український із невизнанням українців окремою нацією та запереченням Голодомору.

 

Сила пам’яті українського народу, про Голодомор, є могутнім запобіжником повторенню подібного злочину!

 

Засвітіть свічку 26 листопада о 16:00 в пам’ять про мільйони вбитих і про тих, хто пережив геноцид.  

 

Адреса музею: м. Київ, вул. Лаврська, 3
Музей працює з 16.00. Вхід безоплатний

Контакти: [email protected] (044) 254-54-12, (044) 254-45-11